Новий епідемічний сезон у Запорізькій області: як захиститись від грипу, ГРВІ та COVID-19
З початку епідемічного сезону в Запорізькій області не зафіксовано випадків захворювання на грип, а COVID-19 стає поодиноким. Про це повідомив заступник генерального директора з дослідження біологічних факторів Запорізького обласного Центру контролю та профілактики хвороб Олександр Мащак під час брифінгу в Медіацентрі при ЗОВА.
Восени кожного року Запорізька область готується до боротьби із сезонними хворобами: грипом, гострими респіраторними вірусними інфекціями, COVID-19. За підсумками минулорічного епідемічного сезону рівень захворюваності в регіоні був низькими.
– За весь попередній період близько 73 тисяч жителів Запорізької області перехворіли на грип та ГРВІ. Це приблизно 8 % від усього населення регіону, що вдвічі менше за середній показник по Україні. Кількість госпіталізацій за весь час склала всього 5 % від загальної кількості захворілих, – розповів заступник генерального директора з дослідження біологічних факторів Запорізького обласного ЦКПХ Олександр Мащак.
Фахівець дає обережно оптимістичний прогноз і на новий епідемічний сезон 2024-2025 року. Вихід дітей на очне навчання в школах поки що не вплинув на рівень захворюваності. Наразі щотижня лікарі Центру реєструють приблизно 2 тисячі випадків респіраторних хвороб. Однак випадків грипу поки не зафіксовано, а факти COVID-19 – поодинокі.
– Рівень захворюваності становить менше 67 % від епідемічного порогу. Показники захворюваності відповідають сезонному рівню, і циркуляція небезпечних вірусів у Запорізькій області поки що відсутня, – зауважив Олександр Мащак.
На думку спеціаліста, зараз найкращий період для проведення заходів щодо попередження захворюваності на грип. Найбільш дієвий засіб профілактики – це вакцинація. Щеплення проти грипу можна зробити в закладах охорони здоров’я. Також Міністерство охорони здоров’я створило механізм для проведення вакцинації в аптеках.
Заступник генерального директора з дослідження біологічних факторів Запорізького обласного ЦКПХ підкреслив, що найбільш вразливими до зараження на грип та ГРВІ є медичні працівники, співробітники закладів освіти, люди похилого віку або ті, хто мають хронічні хвороби.
– Грип – це повітряно-крапельна інфекція. Йому властива дуже легка передача. Можна заразитись під час розмови на відстані до 2 метрів з людиною, яка хворіє. Тому потрібно уникати близького контакту з особами, що мають прояви респіраторних інфекцій, – наголосив Олександр Мащак.
Фахівець радить також обмежувати відвідування місць великого скупчення людей, регулярно провітрювати приміщення, мити руки з милом та дотримуватись правил етикету при кашлі. Тобто прикривати ніс та рот під час кашлю чи чхання одноразовою серветкою, яку потрібно викинути одразу після використання.