Ветеранська політика
Як суспільство, нація, держава ми завжди будемо в боргу перед героями, які захищають свободу та незалежність України. Уряд та держава працюють над тим, щоб створити гідні умови для адаптації, реабілітації, розвитку та добробуту ветеранів.
Відбувся запуск модернізації системи ВЛК і спрощення відповідних бюрократичних процедур. В Україні створюється інститут помічника ветерана за принципом “рівний з рівним”.
Запроваджується інклюзивна трирівнева система надання безоплатної психологічної допомоги, а також будується оновлена галузь реабілітації та протезування.
Уряд планує продовжити розвиток програм грантів та підтримки для ветеранського бізнесу. Зокрема, через проєкти єРобота та Український ветеранський фонд.
Забезпечення ветеранів житлом відбувається шляхом їхньої участі в програмі доступного іпотечного кредитування єОселя та компенсації на придбання житла. Продовжується робота з цифровізації сервісів та покращення надання адміністративних послуг для ветеранів та членів їхніх сімей.
Окремий аспект ветеранської політики – це шана, повага та пам’ять про Захисників і Захисниць. Заплановано створення Меморіалу Героїв та Національного військового меморіального кладовища.
Результатом реалізації комплексної державної ветеранської політики буде успішний перехід тисяч ветеранів від військового до цивільного життя, їх самореалізація, добробут їхніх родин, повага до Захисників та Захисниць в суспільстві та гідне вшанування подвигу загиблих Героїв.
1. Модернізація системи ВЛК
Уряд розпочав велику реформу військово-лікарських комісій, мета якої зробити так, аби «довідки ходили за військовим». Це передбачає покращення електронного документообігу, впровадження електронної черги, розширення кількості цивільних закладів охорони здоров’я, де будуть працювати ВЛК. Систему електронного документообігу розгортаємо у всіх військових частинах, ТЦК та СП, а також у військових госпіталях і цивільних закладах охорони здоров’я, де поранені військовослужбовці проходять військово-лікарську комісію.
2. Інститут помічника ветерана
Йдеться про фахівців, які надають підтримку українським Захисникам і Захисницям при їхньому переході від військової служби до цивільного життя. Помічники ветеранів діють за принципом «рівний з рівним», що передбачає залучення до їх числа людей, які раніше отримали статус учасника бойових дій, а також членів сімей Захисників та Захисниць, які супроводжуватимуть наших Героїв у їх переході від військової служби до цивільного життя.
3. Медична допомога, реабілітація, психологічна допомога
Запроваджується інклюзивна трирівнева система надання безоплатної психологічної допомоги. Створюється та функціонує Реєстр суб’єктів надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їхніх сімей. Будуємо галузь реабілітації із застосуванням найкращих сучасних практик. Уряд розширює держзамовлення на спеціальності, пов'язані з реабілітацією. Все це робиться, аби комплексно допомогти ветеранам із їхнім фізичним та ментальним здоров’ям. Серед ключових завдань — це створення центрів комплексної реабілітації ветеранів.
4. Забезпечення житлом та можливості для ветеранського бізнесу
Забезпечення ветеранів житлом відбувається шляхом їх участі в програмі доступного іпотечного кредитування єОселя та компенсації за житло через надання субвенції. Створюються умови для розвитку ветеранського бізнесу. Зокрема, через надання грантів на власну справу в межах програми єРобота та через Український ветеранський фонд. Впровадження “зарезервованих контрактів” (гарантованого державного замовлення) для ветеранського бізнесу через інструменти публічних закупівель.
5. Вшанування подвигу Захисників і Захисниць України
Україна має гідно вшанувати тих, хто заплатив найвищу ціну за її свободу та незалежність. Для цього держава створює Національне військово-меморіальне кладовище. Крім того, заплановане створення «Меморіалу Героїв», де кожен зможе віддати шану нашим Захисникам та Захисницям.