«До вирішення питань ветеранів має бути залучена кожна громада», – заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько
Медичні послуги для ветеранів, освіта, правнича і психологічна допомога. Ці та інші питання впровадження ветеранської політики в Запорізькій області заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько та голова ЗОДА Іван Федоров обговорили під час робочої наради за участі представників обласної та міської влади.
Держава виділяє значні кошти на ветеранські програми та проєкти. Зокрема, Уряд цьогоріч спрямував 1 млрд грн на програму безкоштовного зуболікування для ветеранів та військових. Ветерани можуть отримати освіту за державні кошти. Також діють програми безоплатної психологічної допомоги ветеранам та їхнім рідним.
– На жаль, лише незначна кількість ветеранів скористалася даними можливостями. Так, в Запорізькій області з 55 тисяч учасників бойових дій, ветеранів та членів їхніх сімей навчання державним коштом проходять лише 82 ветерани, а за безкоштовною психологічною допомогою звернулося 5 осіб. Наше завдання – допомогти військовим та ветеранам відновити фізичне та ментальне здоров’я та інтегрувати їх у суспільство. Державні програми повинні працювати в повній мірі. Тож до впровадження ветеранської політики в регіоні мають бути залучені всі громади, – наголосив заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько.
Учасники наради обговорили питання правничої допомоги ветеранам, забезпечення житлом, реабілітації та інші. За словами урядовця, наразі Міністерство у справах ветеранів України готує 9 законопроєктів та 25 постанов, що стосуються різних аспектів ветеранської політики.
Голова Запорізької ОДА Іван Федоров розповів про проєкти щодо підтримки ветеранів, які планують запровадити у Запорізькій області.
– Хочемо створити великий ЦНАП для ветарнів. Зібрати всі послуги в одному місці – для більшої зручності. Старт цього проєкту – у жовтні цього року. Також плануємо відкрити Ветеранський хаб на базі одного з палаців культури. Це буде надсучасний простір, де створимо всі умови для розвитку та спілкування ветеранів. Наразі виконуються проєктні роботи. А відремонтувати приміщення розраховуємо до середини наступного року. Крім того, вже зараз думаємо про увічнення пам’яті загиблих захисників і захисниць. Разом з платформою ГогольFest працюємо над створенням меморіалу «Посадка. Дерево життя», – поділився Іван Федоров.
Заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько порадив залучати ветеранів до реалізації цих та інших проєктів на всіх етапах – від попереднього обговорення ідеї до її втілення у життя. Ветерани мають бути активними учасниками громадського життя. Це і є головна мета ветеранської політики.