Фахівцям із супроводу ветеранів війни – бути: Уряд ухвалив відповідну постанову
Відтепер в комунальних установах працюватимуть фахівці із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Вони допомагатимуть їм перейти від військової служби до цивільного життя. Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну постанову. Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів України.
Постанова КМУ визначає механізм забезпечення діяльності таких фахівців. Зокрема, регулює оплату праці, вимоги до кандидатів, професійну підготовку, умови роботи тощо.
– Сьогодні Уряд ухвалив ключовий документ в системі переходу від військової служби до цивільного життя. Практика супроводу та підтримки ветеранів відповідає євроінтеграційним процесам і є дієвим інструментом відновлення та адаптації ветеранів та ветеранок, – повідомив в. о. міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.
За словами урядовця, перші фахівці із супроводу стануть до роботи вже восени. Вони опікуватимуться ветеранами, членами родин військовослужбовців та загиблих захисників.
Фахівець із супроводу – це перша особа, яка зустрічає ветерана чи ветеранку після повернення в громаду. Він консультує щодо отримання статусів, пільг, житла, реабілітації, надає інформаційний супровід та підтримку.
Кандидати на посаду фахівця із супроводу можуть подати заявку через платформу е-Ветеран. Перевага надаватиметься кандидатам, які є ветеранами або членами сімей загиблих захисників. Однак у пріоритеті – професійні якості кандидатів та їхня здатність надавати ефективні послуги.
– Фахівець із супроводу незабаром з'явиться у кожній громаді. Окрім коректного визначення потреб ветеранів або демобілізованих осіб, фахівець має аналізувати потреби, оцінювати якість місцевих ветеранських програм. Запровадження цього інституту на рівні громади – серйозний і важливий крок, – зауважила голова правління ГО «Простір можливостей» Оксана Коляда.