РОБОТА БЕЗ БАР’ЄРІВ: КОМПЕНСАЦІЮ ЗА ОБЛАШТУВАННЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ ДЛЯ ЛЮДИНИ З ІНВАЛІДНІСТЮ МОЖНА ОТРИМАТИ ЧЕРЕЗ ДІЯ

Дата: 21.02.2024 09:20

Міністерством економіки та Міністерством цифрової трансформації реалізовано можливість подання роботодавцем заявки на отримання компенсації за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю через портал електронних послуг ДІЯ. Послуга надається Державною службою зайнятості.

Відтепер фізичні особи-підприємці та юридичні особи, які на принципах безбар’єрності працевлаштовують людей з інвалідністю, можуть отримати компенсацію за облаштування робочого місця та створення комфортних умов праці для людини з інвалідністю за наступним алгоритмом:

• авторизуватися на порталі Дія за допомогою КЕП;

• заповнити заяву: вказати дані про особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;

• прикріпити документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів та довідку медико-соціальної експертної комісії, яка засвідчує інвалідність співробітника;

• вказати IBAN свого рахунку;

• підписати заяву КЕПом.

Подавати заяву можна протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.

Рішення буде ухвалене впродовж 10 робочих днів, в разі позитивного – кошти надійдуть на рахунок впродовж 5 робочих днів.

Залишається чинною і можливість подання пакету документів в паперовому або електронному вигляді безпосередньо до центру зайнятості за місцезнаходженням роботодавця. Сума компенсації за облаштування робочого місця для людей з 1 групою інвалідності складає до 106,5 тис. грн, з 2 групою інвалідності – до 71 тис. грн. З початку поточного року два роботодавці Запорізької області працевлаштували осіб з інвалідністю 2-ї групи, створили для них зручні умови праці та подали документи на отримання компенсації. Сума фінансування склала 141,0 тисячі гривень.

Детальніше про послугу на нашому порталі.  Додаткову інформацію можна отримати в Contact-центрі ЗОЦЗ за номером 0 800 33 67 28 або у нашому Телеграм.