Воздвижівська сільська територіальна громада
Запорізька область

У ЗОВА РОЗГЛЯНУЛИ МЕХАНІЗМ ПЕРЕДАЧІ СУБ'ЄКТУ ГОСПОДАРЮВАННЯ ДЕРЖАВНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ РУХОМОГО МАЙНА, ЯКЕ ПРИМУСОВО ВІДЧУЖЕНЕ АБО ВИЛУЧЕНЕ ЗА РІШЕННЯМ РНБО УКРАЇНИ

Дата: 07.03.2023 13:13
Кількість переглядів: 137

Фото без опису

Про Порядок передачі суб'єкту господарювання державного сектору економіки рухомого майна, примусово відчуженого або вилученого відповідно до рішення РНБО України говорили на нараді очільника ЗОВА Юрія Малашка з керівниками структурних підрозділів, головами РВА та місцевих військових адміністрацій.

В.о. директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі ЗОВА Людмила Грабчилєва розповіла, що 21 лютого 2023 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 172, якою визначено механізм передачі суб'єкту господарювання державного сектору економіки рухомого майна, яке примусово відчужене або вилучене за рішенням РНБО України.

  • Це стосується рухомого майна, яке використовується чи може використовуватися для забезпечення діяльності підприємств оборонно-промислового комплексу України і щодо якого існує ризик переривання його функціонування у зв'язку з перебуванням такого майна на території адміністративно-територіальної одиниці України, щодо якої існує загроза тимчасової окупації та межі якої розташовані на відстані не більше 30 кілометрів від району ведення бойових дій або від тимчасово окупованої території. Відповідно до затвердженого Урядом Порядку рішення про примусове відчуження або вилучення рухомого майна має бути прийняте впродовж чотирьох днів, - зазначила посадовиця.

Так, в одноденний строк Міністерству економіки України мають надати обґрунтовані пропозиції щодо суб'єкта господарювання, якому доцільно передати примусово відчужене або вилучене рухоме майно.

Зазначені пропозиції повинні містити інформацію про:

  • суб'єкта господарювання, якому доцільно передати примусово відчужене або вилучене рухоме майно (повне найменування, місцеперебування, код згідно з ЄДРПОУ, предмет діяльності);

  • суб'єкта управління об'єктами державної власності;

  • мету використання рухомого майна;

  • фінансово-економічне обґрунтування ефективного використання рухомого майна з визначенням джерел фінансування видатків на його утримання.

Після цього, Мінекономіки в одноденний строк з дня надходження обґрунтованих пропозицій готує проект рішення Кабінету Міністрів України щодо передачі примусово відчуженого або вилученого рухомого майна суб’єкту господарювання шляхом закріплення такого майна за відповідним суб’єктом на праві господарського відання та надсилає його на погодження заінтересованим органам в установленому порядку.

Заінтересовані органи погоджують зазначений проект рішення Кабінету Міністрів України в одноденний строк.

Мінекономіки в одноденний строк після зазначеного погодження подає проект рішення Кабінету Міністрів України на розгляд Кабінету Міністрів України.

На підставі прийнятого рішення Кабінету Міністрів України примусово відчужене або вилучене рухоме майно закріплюється на праві господарського відання за відповідним суб’єктом господарювання.

Передача примусово відчуженого або вилученого рухомого майна оформлюється актом приймання-передачі. Разом з примусово відчуженим або вилученим рухомим майном передається наявна документація щодо нього.

Контроль за збереженням та цільовим використанням суб’єктом господарювання примусово відчуженого або вилученого рухомого майна здійснюється суб’єктом управління об’єктами державної власності.

 

Департамент культури та інформаційної політики


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь