Щодо заходів з реформування системи шкільного харчування

Дата: 16.12.2021 15:01

У 4-ому кварталі керівник групи НАССР  (КЗ «Добропільська ЗОШ) пройшла онлайн-навчання 30.11.2021 «Харчова безпека в школах і садочках: підготовка до державних перевірок ДПСС» , який проводив навчальний центр PROFI CLUB.

2. Харчоблоки забезпечено гарячою проточною водою, холодильним обладнанням, кухонним та столовим посудом, інвентарем, мийними та дезінфекційними засобами.

3. Не допускається приймання харчових продуктів без супровідних документів, що забезпечують простежуваність їх походження.

4. Посилено контроль за організацією харчування.

5. Забезпечено оформлення інформаційних куточків для учнів та батьків щодо харчування дітей

У 4 ЗЗСО за коши місцевого бюджету (на суму 160 тис. грн.) на харчоблоки придбано новий посуд для їдалень, оновлено кухонний інвентар.

Заходи щодо оновлення матеріально-технічної бази їдалень (харчоблоків)

КЗ «Верхньотерсянська ЗОШ» закуплено посуд , каструлі ,технологічне обладнання.

Проводиться на даний час закупівля промислової електросковороди, марміту для підігріву їжі, столів і стільців у обідній зал.

КЗ «Воздвижівська ЗОШ» проведено оновлення кухонного та столового обладнання:

- Придбано каструлі з н/ж сталі (7 шт.), ополоник, чайник, деко для запікання, ківш;

- Дошки для нарізання у комплекті з ножами (6 шт) (відповідно до вимог НАССР);

-блендерний набір

- Замінені 2 виробничих столи (на н/ж);

-  придбано тарілки для І, ІІ страв. (по 100 шт.) та чашки;

- придбано пластикові контейнери на 80 л, 50 л, 30 л та 5 л для зберігання круп, спецій та цукру (7 шт);

- придбано холодильник для зберігання молочних продуктів. Наразі, у харчоблоці у наявності три холодильники (термін експлуатації до 5 років) для зберігання риби, м’яса, молочних продуктів;

- придбано спецодяг для працівників харчоблоку

- обідній зал налічує достатню кількість місць, меблі для залу придбані у 2017 році.

КЗ «Добропільська ЗОШ» -  для харчоблоку за спонсорські кошти (ТОВ «Перемога»)  придбано: жарочну шафу (9600 грн.). За кошти місцевого бюджету придбано: мийка двосекційна, мийка трисекційна, стелаж-сушка для посуду, стіл обробний (на загальну суму 22630 грн.).

КЗ «Долинська ЗОШ» придбано посуд та  обладнання для їдальні на суму 30 тис. грн.

Заходи

Проведено анкетування серед учнів школи «Шкільне харчування: якість і різноманітність обідів», «За що скажемо кухарю спасибі?»

Анкетування серед батьків «Ваші пропозиції на рік з розвитку шкільного харчування».

У ЗЗСО сільської ради згідно річного плану роботи проведено:

1. Година спілкування «Культура харчування – складова загальної культури людини» (7-11 кл. 31 чол)

2. Виставка дитячих малюнків, плакатів «Ми за здорове харчування» 5-6 кл., 15 чол

3.Бесіди «Значення вітамінів для нашого здоров’я» (1-4 класи)

4. Година класного керівника «Здорове харчування. Будьмо здоровенькі» 10-11 класи – 26 чол.)

5. Урок-диспут «З якою їжею до нас можуть прийти хвороби» (8-11 кл. 30 чол.)

6. Флешмоб «Ми за здорове харчування» (20 чол)

7. Виготовлення лепбуків та презентацій «Здорове харчування»