Зверніть увагу: єдинники І групи звільнені від сплатиєдиного податку та єдиного внеску до травня 2021 року включно

Дата: 05.07.2021 11:06

Фізичні особи підприємці - платники єдиного податку І групи звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиноговнеску за грудень 2020 року, січень-травень 2021 року за себе.

Такі особи можутьприйнятирішення про нарахування, обчислення та сплатуєдиного внеску за ціперіоди у розмірах та порядку, визначених Законом.

При цьомутакіперіодивключаються до страхового стажу та вважається, щостраховісумибулосплачено у розмірімінімального страхового внеску, визначеного законом для кожного з таких періодів.

Отже у 2021 році платниківєдиногоподатку І групи звільненовідсплатиєдиного внеску тількизасічень-травень 2021 року.

З червня 2021 року єдиний внесок сплачується на загальних підставах.

Зазначена норма передбачена п. 9 прим.10 розділ УІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Крім того, підприємці - платники єдиного податку І групи звільняються від сплати єдиного податку за січень-травень 2021 року (крім випадків порушення умов застосування першої групи платників єдиного податку) (п. 529підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).