Воздвижівка

Дата: 21.01.2021 16:57

Село Воздвижівка засноване на початку XIX століття переселенцями з Полтавської, Чернігівської та Харківської губернії. Свою назву отримало на честь свята Воздвиження, яке стало храмовим. За десятим народним переписом 1858 року  в селі мешкало 316 чоловіків і 305 жінок. У 1897 у селі налічувалось 305 дворів, мешкало 2080 осіб. Ще через 10 років у 360 дворах жило 2623 особи. У 1924 році у 450 дворах проживало 2561 чоловік, в яких було 4804 десятини землі.  У 1929 році населення Воздвижівки у переважній більшості об’єдналося в товариство спільного обробітку землі – ТСОЗи. Наприкінці 1929 року і на початку 1930 – го років у Воздвижівці створюються три колгоспи. В тридцятих роках село не минув голод 1932-1933 рр. та репресії. У 1938 році за трьома колгоспами Воздвижівської сільської ради було закріплено 5607 гектарів. У 1939 році на трудодень колгоспники отримували по 5 кілограмів хліба і по 2 карбованців грішми. Врожайність зернових культур у середньому становила на кожен гектар по 16,9 центнера. В кінці тридцятих років колгоспники Воздвижівки приймали активну участь у Всесоюзній сільгоспвиставках.

5 жовтня 1941 Воздвижівка була окупована німецькими військами. Визволене село 17 вересня 1943 року частинами 127-ї Чистяківської стрілецької дивізії. Наслідками двохрічної окупації були жахливими: на роботу до Німеччини було відправлено 246 осіб, 9 жителів було розстріляно, загинуло, пропало безвісти і померло від ран 307 воздвижівців. Загальні фінансові збитки 23402 тисячі карбованців.

Післявоєнні роки були тяжкими. На всіх ділянках виробництва працювали в основному жінки, старики і діти. У трьох господарствах села із 264 корів щодня разом із людьми працювало 150. В 1958 році на базі трьох колгоспів було утворено єдиний колгосп, господарство взяло ім'я Горького. Історія розвитку колгоспу тісно переплелася з історією села Воздвижівка. В 60-х 70 –х роках колгосп мав зернове направлення з розвинутим тваринництвом. У 1975 році колгосп за успіхи в розвитку землеробства відзначено Дипломом 1-го ступеня ВДНГ СРСР. У 1979 році в господарстві мали 3360 голів великої рогатої худоби.У 1987 році в селах Воздвижівської сільської ради нараховувались 624 двори, у яких проживали 1269 чоловік. В 1988 році головою колгоспу імені Горького було обрано М.М.Новохатька. В 1991році у Воздвижівці обробляли 90 гектарів саду. 90 –ті роки для селян минули в натхненній праці та розвитку сільської території. Будувалося житло, торгівельні комплекси, посаджено молодий парк, зроблено доріжки, освітлення. Побудовано 2,5 км. доріг із асфальтовим покриттям. 10 липня 1993 року відкрито спортивний комплекс. 17 вересня 1996 року урочисто відкрито реконструйований Меморіал загиблим воїнам. 15 березня 2000 року на установчих зборах селян було прийнято рішення про заснування ЗАТ «Агронива».  Очолив ЗАТ «Агронива» М.М.Новохатько який є незмінним керівником і на даний час.  20 березня 2003 року Президент України Указом присвоїв почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України» голові правління акціонерного товариства М.М.Новохатьку  В 2009 році до Воздвижівки проведено природній газ. В селі також розвивалась соціальна сфера, для  потреб людей  у господарстві працюють олійниця, хлібопекарня, їдальня. Окрасою села є також чудовий стадіон, на якому займаються спортом жителі села, грає місцева футбольна команда, волейбольна команда неодноразово здобувала призові місця у змаганнях різного рівня.   На території Воздвижівської сільської ради  також розташована аптека, поштове відділення, бібліотека, школа, дитячий садок, будинок культури, продовольчі крамниці.  У 2017 році село Воздвижівка стало центром об’єднаної Воздвижівської сільської територіальної громади.