Воздвижівська громада вшанувала 87-му річницю найжорстокішого злочину, вчиненого проти нашого народу, – Голодомору 1932 – 1933 років.

Дата: 30.11.2020 13:49

28 листопада, в Україні відзначали День пам’яті жертв Голодоморів.
Цей день відзначається щорічно в четверту суботу листопада.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років.
Наймасштабнішим був Голод 1932-1933 років – саме його нині називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом.

Українські селяни стали наступними жертвами тодішньої влади після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва.

Впродовж десятиліть тема Голодомору була табуйованою. Допоки існував комуністичний режим, навіть говорити про голод тих років було суворо заборонено. Дослідження цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття. Нині в Україні, відповідно до закону від 28 листопада 2006 року «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», голод 1932-1933 років розцінюється як акт геноциду українського народу, а його «публічне заперечення визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправним».

Напередодні Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті померлим від голоду», приуроченій річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні, в Воздвижівській ЗОШ І-ІІІ ст.

класними керівниками проведені години спілкування «Моторошні дні в історії українського народу». В 2 класі ( класний керівник Шаховська Н.В.)пройшла виховна година "День пам’яті. Голодомор"

В шкільній бібліотеці протягом тижня діти переглядали книжкову виставку «Голодний 1933-й», мали змогу переглянути книгу пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років по Запорізькій області та знайти там прізвища своїх родичів, які у ті страшні моторошні дні померли від голодної смерті.

28 листопада 2020 року всі працівники, вчителі та учні школи о 16-й годині приєднаються до Всеукраїнської акції "Запали свічку пам’яті усім померлим від голоду".