Податкова накладна, не зареєстрована в ЄРПН, відображається у податкових зобов’язаннях продавця

Дата: 11.04.2019 15:58

Відсутність факту реєстрації платником ПДВ – продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Тобто, відсутність факту реєстрації в ЄРПН податкової накладної або порушення строків такої реєстрації не є підставою для не відображення платником податку – продавцем товарів/послуг суми ПДВ за такими податковими накладними в податкових зобов’язаннях відповідного звітного періоду.

Зазначена норма передбачена п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України.