Представники профспілок розглянули особливості оподаткування неприбуткових організацій
Днями у запорізькому Будинку профспілок пройшов податковий семінар для начальників фінансових відділів та бухгалтерів профспілкових організацій регіону.
Учасників семінару в першу чергу цікавили законодавчі зміни, пов’язані з оподаткуванням, обліком та звітністю неприбуткових організацій.
Зокрема, спеціалісти обласної фіскальної служби повідомили, що профспілкові організації повинні чітко дотримуватись напрямків використання і розподілу отриманих доходів, щоб не втратити статус неприбутковості і відповідні податкові пільги. Так, отримані доходи повинні використовуватись тільки для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової профспілкової організації; реалізації мети та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.
Крім того, учасникам семінару розповіли про специфіку оподаткування доходів громадян у 2019 році, нарахування і сплату військового збору та ЄСВ, особливості справляння місцевих податків і зборів.
Також розглядались питання оподаткування виплат профспілкових організацій, а саме: цільової і нецільової матеріальної допомоги, подарунків, призів, путівок, в тому числі сімейних та інших виплат в межах статутної діяльності.
Насамкінець слухачам семінару нагадали про необхідність задекларувати доходи, з яких не були утримані податки у 2018 році, а також про можливість подання декларації з метою отримання податкової знижки.
Після лекційної частини усі бажаючі отримали відповіді на актуальні запитання.
Головне управління ДФС у Запорізькій області
Нюанси туристичного збору у Запоріжжі: фахівці фіскальної служби роз'яснили новий порядок представникам туристичного бізнесу
Днями у запорізькому Туристичному інформаційному центрі відбулася робоча зустріч представників фіскальної служби Запорізької області та туристичного і готельного бізнесу, присвячена новим правилам нарахування, сплати та звітності з туристичного збору.
Учасники наради розглянули основні новації законодавства, які набрали чинності з 2019 року. Так, ставка збору за кожну добу проживання для внутрішнього туризму визначена у розмірі до 0,5 відсотка від розміру мінімальної заробітної плати, для в'їзного туризму – до 5 відсотків. При цьому кожна місцева рада ухвалює рішення щодо встановлення ставок самостійно.
У Запоріжжі для внутрішніх туристів передбачена ставка 0,05 відсотка за умови, якщо вартість проживання за одну особу не перевищує 300 гривень на добу, у межах вартості 300-600 гривень – 0,25 відсотка, понад 600 гривень – 0,5 відсотка від розміру мінімальної заробітної плати. Туристичний збір для в'їзних туристів встановлено у наступних розмірах – якщо вартість проживання складає до 300 гривень, ставка дорівнює 0,5 відсоткам, понад 300 гривень – 1,5 відсотка.
Під час зустрічі представники фіскальної служби і платники податків розглянули механізм, базу справляння та порядок сплати збору, а також питання податкових агентів.
Головне управління ДФС у Запорізькій області