Дізнайтесь про зміни при декларуванні доходів, отриманих в минулому році

Дата: 15.01.2019 20:55

З початку 2019 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2018 року.

Громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи розподіляються на дві категорії:

- особи, які зобов’язані подати річну декларацію,

- особи, які мають право подати декларацію.

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

-  особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Декларація подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 06.06.2017 №556).

У 2018 році до Податкового кодексу внесені зміни, якими розширено коло платників, які зобов’язані та/або мають право подати декларацію, зокрема:

- зобов'язані включити до річної податкової декларації та самостійно сплатити установлені Кодексом податки та збори отримувачі винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільно-правового договору у разі, якщо такі доходи отримані від фізичних осіб - платників єдиного податку 4-ї групи (п.п. 164.2.2 ст. 164 Податкового кодексу).

Мають право протягом 2019 року подати декларацію з метою отримання податкової знижки громадяни, які понесли витрати:

- на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення (п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Кодексу);

- у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, у разі якщо такий платник має статус внутрішньо переміщеної особи та за умови дотримання вимог, встановлених Податковим кодексом (п.п. 166.3.9 ст. 166 Податкового кодексу).